kwi 28, 2020

Pierwszy wpisy. Pierwszy maja, pierwszy raz bez kajaków.


I oto żyjemy w ciekawych czasach, jak zapowiada z ironią stare, chińskie przysłowie. Jedni walczą z wirusem, drudzy z rządem i ograniczeniami, a inni zaś chcą zabić Billa Gatesa. Tutaj jednak zostawimy te idiotyzmy za sobą. Zamierzam jedynie Wam pokazać jak ja i Kajakarnia odnajdujemy się w nowej rzeczywistości, w tym całym chaosie. Co się zmienia? Zaczynamy sezon letni 2020!

Kategoria:General 
Napisał: kajakarnia

I oto żyjemy w ciekawych czasach, jak zapowiada z ironią stare, chińskie przysłowie. Jedni walczą z wirusem, drudzy z rządem i ograniczeniami, a inni zaś chcą zabić Billa Gatesa. Tutaj jednak zostawimy te idiotyzmy za sobą. Zamierzam jedynie Wam pokazać jak ja i Kajakarnia odnajdujemy się w nowej rzeczywistości, w tym całym chaosie. Co się zmienia? Zaczynamy sezon letni 2020!

 

W minioną środę premier ogłosił drugi etap "odmrażania" gospodarki. Na typ etapie ruszają hotele oraz inne miejsca noclegowe, w tym nasza agroturystyka, Dom Kajakarza. Oprócz tego wznowiona zostaje aktywność sportowa i co nas interesuje, wodna. Wypożyczalnie oraz stanice kajakowe również dostają zielone światło. A zapali się ono dokładnie 4 maja. Przezornie, po majówce.

 

I co z tym pływaniem?

 

Z kajakami jest na najmniej problemu. Dozwolona ilość w jakimkolwiek kajaku to maksymalnie 2 osoby. Czyli u nas standardowo. Odstęp między osobami to 2 metry. Maseczki są z kolei dyskusyjne, jesteśmy w lesie i możemy w nim przebywać bez maski, ale w praktyce płyniemy w grupie. Nie jestem w stanie pilnować was na wodzie, pozostawiam to waszej rozsądnej ocenie oraz osobistej praworządności. Sami oczywiście dostosujemy się do obostrzeń oraz nowego rygoru sanitarnego. Na pewno będziemy dezynfekować wiosła oraz kapoki. A na samej stanicy na pewno zorganizujemy kilka miejsc do mycia. Nie ze wszystkim jednak pójdzie gładko. Oto problem, transport.

 

Ograniczona liczba osób w autach.

 

Najbardziej paląca kwestia. Pracujemy 9-osobowymi busami. Transportujemy was, ale bus jest pojazdem osobowym, nie jest to transport zbiorowy. Jest jednak mowa o wyjątkach, gdy np. wykonuję swoją pracę, zarabiam w ten sposób. Przy ograniczeniu busów do 4 osób trzeba się spodziewać zupełnie nowych zasad, wydłuży się czas czekania, zwiększą się koszty transportu. Nie jest to jednak przesądzone. Tak jak w wielu innych kwestiach, musimy poczekać na wyjaśnienia. Cóż! Praktyka pewnie pokaże. Podczas naszego spotkania będę miał dla was odpowiedzi.

 

Agroturystyka na nowych zasadach. Stanica zyskuje nowe atuty w czasach koronowirusa.

 

Konkretne i jasne zmiany nastąpiły za to przy noclegach. Jeden pokój, nieważne iluosobowy może pomieścić maksymalnie 2 osoby. Stodoła oraz duże podwórko da wszystkim potrzebną przestrzeń. Poważnie również podchodzimy do narzuconego rygoru sanitarnego, będziemy się go trzymać.  Dla was, klientów obostrzenia nie będą uciążliwe, po prostu dobieramy w tym roku mniejsze grono osób.

 

Nasza Stanica kajakowa idealnym miejscem wypoczynku w czasie ograniczonych kontaktów, higieny i dbania o swoje zdrowie.

 

Odpowiadając na aktualne potrzeby, zarówno klientów, jak i zaleceń sanitarnych przygotowujemy stanicę. Doszliśmy do wniosku, że trendem w tym roku będą mniejsze grupy, najczęściej złączone z kilku rodzin. Każda z takich grup będzie chciała mieć własne, oddzielne miejsce. Miejscówka z ogniskiem, dostępem do drewna, miejscem do posiedzenia, rozbicia namiotu i zaparkowania auta. Tak też przygotowujemy naszą stanicę. Miejscówek będzie kilka, rozrzuconych po całym obiekcie. Czyste powietrze, aktywność fizyczna, wspaniały relaks w wąskim gronie znajomych lub rodziny. Serdecznie zapraszamy na naszą stanicę, to lato nie musi być nudne i zasiedziałe w domu. 

 

Nie próżnowaliśmy w okresie zimowym. Stanica powiększyła się o koleiny kawałek, wybudowaliśmy wiatę, osuszyliśmy bagienny teren jeszcze dalej. Prąd będzie podłączony już niedługo, a to nie koniec, mamy zaplanowane kolejne prace, projekty.     

 

Otwieramy sezon letni 2020! Głowa do góry, wiosła w dłonie. Zapraszamy na kajaki, jesteśmy aktywni, przygotowani do zobowiązań i gotowi by przyjąć was najserdeczniej i komfortowa jak potrafimy. Tak, abyście zapomnieli, choć na chwilę, na jeden weekend o tym całym, latającym, niewidzialnym syfie w powietrzu. Powalił świat na kolanach, ale my wciąż płyniemy. Popłyńcie z nami.